10 marca to w USA Narodowy Dzień Spódnicy oraz urodziny jedynego w historii zwycięzcy Milionerów, który wygrał nie wchodząc do studia, czyli Chucka Norrisa. W Birmie 10 marca obchodzone jest Święto Pory Bezdeszczowej, jest to Międzynarodowy Dzień Całowania w Czoło i 10 tydzień roku.

10 marca przypada również Dzień Mężczyzny, czyli święto, którego zadaniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na naszych panów. Pomysł utworzenia święta dla płci brzydkiej pojawił się już w latach 60., ale konkretną formę przybrał dopiero 30 lat później.

Pierwszym państwem, gdzie zaczęto obchodzić Dzień Mężczyzn została Malta, a następnie święto przejmowały kolejne kraje. Nie ma jednak wspólnej daty, więc w zależności od miejsca panowie świętują 7 lutego, 19 grudnia lub 10 marca. Ta ostatnia data upamiętnia Czterdziestu męczenników z Sebasty, czyli legionistów rzymskich, którzy zostali skazani na śmierć za to, że nie chcieli wyrzec się chrześcijaństwa. Właśnie ona przyjęła się w Polsce.

O ile Dzień Kobiet został mocno zakorzeniony w polskiej tradycji, o tyle Dzień Mężczyzny jeszcze raczkuje walcząc o popularność. Pomimo to, 10 marca panowie mogą liczyć na specjalne traktowanie, wyraźne przywileje, szczególną troskę i oczywiście wyjątkowy podarunek. Możliwości jest wiele…

Fotoksiążka

Masz szansę zauroczyć swojego mężczyznę nietypowym prezentem, do którego będzie wracał przez lata z uśmiechem na ustach. Wasze wspólne zdjęcia w pięknym szablonie przygotowanym na tę okazję, będą stanowić nietypową kronikę wspomnień. Projekt fotoksiążki stworzysz on-line za pomocą naszego intuicyjnego kreatora.

Wspólne wyjście

Wspólnie spędzony czas jest najpiękniejszym z prezentów, który można podarować drugiej osobie. Warto zastanowić się nad upominkiem, który sprawi twojemu mężczyźnie ogromną radość. Może to być wypad na siłownię, basen, kolację, czy wyjście do kina. Bardziej ekstremalnym upominkiem na pewno okaże się bon prezentowy na niezapomniany event, np. skok ze spadochronem, lot w tunelu powietrznym czy rajd samochodem terenowym.

 

Zobacz szablon „Prezent dla mężczyzny” i inne szablony dla niego

Ile głów, tyle pomysłów 🙂 Najważniejsze jednak, że w tym szczególnym dniu będziecie razem. Twoja obecność być może okaże się najlepszym prezentem.