Dziś od godz 17:15 astronomiczna, jutro kalendarzowa… Mowa oczywiście o pięknej pani, która właśnie zmierza w naszą stronę, trzymając w dłoni gałązkę wierzbową i bukiecik przylaszczek liliowych, ubranej w zieloną sukienkę wyszytą kwiatami….

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny zawsze zaczyna się od równonocy wiosennej. Na prawej półkuli jest to równonoc marcowa, w tym samym czasie na prawej równonoc jesienna (wrześniowa). Dzień i noc zrównują się i trwają tyle samo – po 12 godzin. Następnie dzień staje się „namacalnie” dłuższy. 

A co z pogodą? Już wiemy – będzie coraz cieplej!

Dziś temperatury na minusie utrzymają się już tylko na południu kraju. Na Podhalu termometry pokażą – 5°C, – 4 °C na Podkarpaciu do 5°C w Wielkopolsce – podaje IMGW.

W całym kraju mogą wystąpić słabe opady śniegu, na południu i południowym wschodzie spadnie go więcej. Dzień będzie raczej pochmurny. Synoptycy prognozują rozpogodzenia rano w pasie od Ziemi Lubuskiej po Suwalszczyznę, a wieczorem od Śląska po Podlasie i Lubelszczyznę. 21 marca, w dzień wiosny kalendarzowej przyjdzie do nas ocieplenie, a w czwartek w całej Polsce będzie już „na plusie”.

 

W niektórych regionach Polski wiosna jest nadal nieco nieśmiała. A Wy Widzieliście już oznaki wiosny w przyrodzie? Piszcie w komentarzach, przysyłajcie zdjęcia na zamowienia@fotoprintum.pl i na nasz fanpage https://www.facebook.com/fotoprintumpl/

Wiosna potrwa do 21 czerwca, kiedy powitamy astronomiczne lato. Zatem cieszmy się z wizyty pani wiosny i cierpliwie czekajmy na odwiedziny młodzieńca w słomkowym kapeluszu. Lato już za 3 miesiące…