Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa skowronek nad nami,
Drzewa strzeliły pąkami,
Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty…

Piosenka Skaldów… Jakże wiekowa i jakże ponadczasowa. Napisana w 1975 roku, doskonale opisuje nasz nastrój gdy w kalendarzach mamy w końcu wiosnę. 21 marca to czas szczególny: powrót do postanowień noworocznych, wiosenne porządki w głowie, w planach i oczywiście w naszych wnętrzach, nie tylko w aspekcie duchowym.

A więc, radzimy jak….

doświetlić ciemne pomieszczenie – wystarczy, że na ścianie vis-à-vis dzrzwi powiesimy lustro. Powinno być ono skierowane w stronę części pomieszczenia, którą chcemy roświetlić. Pamiętajmy, że lustro nie może wisieć płasko na ścianie (jeden z boków powinien odstawać 1-1,5 cm)

ożywić wnętrzew tym celu możemy wymienić elementy dekoracji, na te inspirowane wiosną, np. zawierające motywy kwiatowe. Obrazy, które aktualnie wiszą na ścianach zastępujemy nowymi, umieszczając na nich ulubione zdjęcia za pomocą naszego intuicyjnego kreatora on-line.

  • Oprawa: naciągany na blejtram / grubość ramy 2 cm

  • Wykończenie: druk w technologii ekosolwentowej – przyjazny zdrowiu i środowisku

  • Gramatura: płótno malarskie canvas Kandinsky 260g/m2

  • Format: 40/40 cm lub 50/70 cm

odświeżyć meble, zarówno pokojowe, jaki i kuchenne – fronty drzwi i szuflad oklejamy tapetą lub tkaniną. Ważne by użyć do tego materiałów, które różnią się deseniem, a przy tym są zarówno wzorzyste, jak i gładkie. Super pomysłem na odmienienie mebli tapicerowanych jest zmiana obicia . Jak podaje portal Cztery Kąty, zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ale wciąż jest możliwe do samodzielnego wykonania.

wykorzystać barwne kawałki tkanin, które zalegają w szafie – jak się okazuje, posiadają one ogromny potencjał, a w wiosennej aranżacji sprawdzą się doskonale. Przykrywajmy nimi stoły, fotele, sofy, doskonale będą wyglądać jako poszewka na poduszkę czy serwetka.

zatrzymać wiosnę w oknie Twojego domu – potrzebne będą przezroczyste butelki oraz nieograniczona wyobraźnia. Flakony wieszamy w oknie, do którego często zaglada słońce. Promyki będą pięknie się od nich odbijać. By spotęgować ten efet, wieczorem na parapecie umieszczamy tealighty bądź lampkę. Fantazyjny klimat gwarantowany.

Dziś początek kalendarzowej wiosny. Skorzystajmy z tego, odmieńmy siebie i najbliższe otoczenie, obudźmy się z zimowego marazmu, po prostu żyjmy!